Farmasi Sıkca Sorulan Sorular

Soru: Nasıl FARMASİ üyesi olabilirim?

Cevap: Firmamıza üyelik Müşteri Hizmetleri birimimiz aracılığıyla ve/veya internet üzerinden yapılabilmektedir. 0216 430 19 99 FARMASİ Müşteri Hizmetleri telefon numaramızı hafta içi 08:00-18:00 saatleri arasında arayarak temsilcilerimiz aracılığıyla tüm üyelik işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve sormak istediğiniz tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Danışman olmak için ad soyad, doğum tarihi (gün/ay/yıl), TC kimlik numarasının doğru olarak girilmesi zorunludur.

Soru: FARMASİ Danışmanı ne demektir?

Cevap:  FARMASİ firmasına ürün siparişi veren, üye olan herkes danışman olarak kabul edilmektedir.

Soru: FARMASİ Sponsoru ne demektir?

Cevap:  FARMASİ’ye üye olan herhangi bir müşteri eğer firmanın üyesi olan başka bir üye ismi vererek üye olursa ismi verilen üyenin altına kaydı yapılır. İsmi verilen üye yeni üyenin sponsoru olmuş olur.

Soru: FARMASİ Danışmanı veya Sponsoru olmak için gereken şartlar nelerdir?

Cevap: 18 yaşını doldurmuş TC kimlik numarası olan herkes FARMASİ danışmanı veya sponsoru olabilir.

Soru: Şifremi unuttum. Nasıl öğrenebilirim?

Cevap: www.farmasiint.com adresinden Danışman girişi bölümü altında bulunan ‘’parolanızı unuttuysanız tıklayınız’’ bölümünden e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basarak şifrenizin sistemde kayıtlı bulunan e-posta adresine gönderilmesini talep edebilir ya da 0216 430 19 99 Müşteri Hizmetleri numaramızı hafta içi 08:00-18:00 saatleri arasında arayarak şifrenizi öğrenebilirsiniz. Şifreniz SMS ile tarafınıza gönderilecektir.

Soru: Kendi sayfama nasıl giriş yapabilirim?

Cevap: www.farmasiint.com web sitemizden giriş yaparak Danışman girişi bölümüne tıklayıp TC kimlik numaranızı yazıp şifreniz ile sayfanıza giriş yapabilirsiniz.

Soru: Kendi alt ekibimi oluşturabilir miyim? Danışman ekleyebilir miyim/nasıl ekleyebilirim?

Cevap: Kendi sayfanızda Alt Ekip sekmesi altındaki Danışman Ekle butonunu tıklayarak kaydetmek istediğiniz kişinin bilgilerini girerek kendi grubunuza üye ekleyebilirsiniz.

Soru: Askıya alınmak ne demektir?

Cevap: En az altı ay süreyle ürün siparişi vermemiş olan üyelerimiz sistem tarafından otomatik olarak pasifleştirilmektedir. Ekranda ilgili danışman askıya alındı olarak görünmektedir. 

Yeni kayıtlarımız kayıt olduktan itibaren 30 gün içerisinde sipariş vermez ise tekrar askıya alıncakatır.

Soru: Adres ve telefon bilgilerimi güncellemek istiyorum.

Cevap: Tüm iletişim bilgilerinizin (e-posta, posta adresiniz ve telefon numaranız)  güncellenmesi talebinizi 0216 430 19 99 Müşteri Hizmetleri telefon numaramızdan hafta içi 08:00-18:00 saatleri arasında arayarak veya [email protected] adresimize yazılı olarak bildirebilirsiniz.

Soru: Danışmanlığımı devredebilir miyim?

Cevap: Evet, devredebilirsiniz.

Devir işlemi şartları:

  • Devir sadece eş, anne, baba, çocuk arasında gerçekleştirilebilir.
  • Devir alacak kişinin FARMASİ danışmanı OLMAMASI gerekir.
  • Devreden kişi devir sonrası FARMASİ danışmanı olamaz.
  • Devredilen danışmanlık 6 ay geçmeden tekrar başka bir kişiye devir edilemez.
  • Danışmanlık miras yoluyla yasal varislere devredilebilir.

Devir İşlemleri için gerekli evraklar;

  • Devredecek kişinin devretmek istediğine dair imzalı dilekçesi
  • Devir alacak kişinin devir almak istediğine dair imzalı dilekçesi
  • Devir alacak kişinin nüfus cüzdan fotokopisi
  • Devredecek kişinin nüfus cüzdan fotokopisi

Devir edecek ve/veya devir alacak kişinin tüzel kişilik olması durumunda yapılacak işlemler:

Şahıs şirketi ise

Şirket kaşeli vergi levhası fotokopisi

Kayıtlı şirket sahibinin önlü arkalı nüfus cüzdanı fotokopisi

Vergi mükellefi olduğunu belirten şirket kaşeli imzalı bir dilekçe

Sermaye şirketi ise (Limited, Anonim)

Vergi levhası fotokopisi

Ticaret sicil gazete fotokopisi

İmza sirküleri

İmza yetkisine sahip kişinin nüfus cüzdan fotokopisi

Şirket adına açılmış vadesiz hesap cüzdan fotokopisi (IBAN numarası ile)

Vergi mükellefliği ile ilgili bildirimleriniz için evraklarınızı öncelikle 0216 435 79 80 numaralı faksa veya [email protected]adresine gönderebilirsiniz.

Soru: Danışmanlığımı iptal edebilir miyim?

Cevap: Farmasi üyeliğinden istifa tek taraflı ve varması gereken bir işlemdir. İstifa eden bir danışmanın kimliğinde şüphe uyandıracak bir durum yoksa istifası derhal yürürlüğe konulur ve işlem sayfası kapatılır. Bununla birlikte, istifa eden danışmanın kendi alt grubunun bir üst danışmana eklenmesi bakımından 6 aylık bekleme süresi uygulanacaktır. 6 aylık sürenin dolmasından sonra istifa eden danışmanın alt grubu bir üst danışmana eklenecektir. İstifa eden bir danışman tekrar üye olmak isterse, 6 ay sonunda yeniden başvuru yapmak ve kayıt olmak zorundadır

SİPARİŞ İŞLEMLERİ

Soru: İnternet üzerinden nasıl sipariş verebilirim?

Cevap: FARMASİ danışmanı olan herkese özel bir danışman numarası ve internet şifresi verilir. 7 gün/24 saat http://www.farmasiint.com  ‘Danışman giriş’  bölümüne TC numaranız veya danışman kodunuz ve şifreniz ile giriş yaparak sipariş verebilirsiniz. ‘Hızlı Sipariş’  sekmesi altında açılan kutucuklara ürün kodlarını yazarak sipariş verebilirsiniz.

Soru: Siparişimi ne zaman teslim alabilirim?

Cevap:  Siparişleriniz yoğunluğa bağlı olarak üç ile yedi iş gününde anlaşmalı kargo firmamız tarafından adresinize teslim edilecektir.

Soru: Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Cevap: Siparişinizi www.farmasiint.com adresinden giriş yaparak kendi sayfanızda bulunan Sipariş Takip bölümü altında sipariş detayınızı görebilirsiniz.

Soru: Siparişimi iptal ettirmek istiyorum.

Cevap: Siparişlerinizi kendiniz sipariş girildikten sonraki ilk  1 saat içerisinde iptal edebilirsiniz. Sipariş takip bölümünde ilgili sipariş yanında İPTAL ET butonu yer almaktadır. Bu butona tıkladığınızda iptal nedeninizi yazmanız gerekmektedir. Daha sonra siparişi iptal etmek istediğinizden emin olup olmadığınız sorulmaktadır. Sonrasında siparişiniz iptal edilmiş olacaktır. İptal süresi dolmuş olan siparişlerin iptal işlemleri maalesef yapılamamaktadır.

Soru: Siparişimde görünen ‘kargo sıfırlama ürünü’ ne demektir?

Cevap: Kargo sıfırlama ürünü danışmanın ücretsiz kargo hakkını kazandıran limitten daha az sipariş verdiğinde danışmanın ödediği kargo ücreti karşılığı olarak danışmana gönderilen ücretsiz hediye üründür. Gönderilecek olan ürün herhangi bir ürün olabilir. Danışman kargo sıfırlama ürünü olarak ürün seçimi yapamaz.

Soru: Siparişimde görünen ‘kapıda ödeme sıfırlama ürünü’ ne demektir?

Cevap: Danışman siparişini kapıda ödeme seçeneğiyle ödemek istemesi durumunda danışmana kapıda ödeme ücreti yansıtılır. Kapıda ödeme sıfırlama ürünü danışmanın ödediği bu ücrete karşılık FARMASİ tarafından gönderilen hediye üründür. Bu ücretsiz gönderilen ürüne kapıda ödeme sıfırlama ürünü denir. Gönderilecek olan ürün herhangi bir ürün olabilir. Danışman kapıda ödeme sıfırlama ürünü olarak gönderilen/gönderilecek olan ürünü seçemez.

Soru: İçeride alacağım var. Alacağımı düştükten sonra kalan bakiyeyi kapıda ödeme seçeneği ile ödeyebilir miyim?

Cevap:  Evet. Alacağınız düşülerek yapılacak olan sipariş ödemelerinde kapıda ödeme seçeneği kullanılabilir.

KARGO

Soru: Cep telefonuma SMS geldi. Şubeyle temasa geçmemi istiyorsunuz. Kargomu kendim mi almam gerekecek? Kargom adresime teslim edilmeyecek mi?

Cevap: Kargolarınız sipariş esnasında danışman tarafından aksi belirtilmediği sürece danışmanlarımızın adresinize teslim edilmektedir.

Soru: Kolimi nasıl takip edebilirim?

Cevap: Siparişinizi www.farmasiint.com adresinden giriş yaparak kendi sayfanızda bulunan Sipariş Takip bölümü altında ilgili siparişinize tıklayınca açılan Aras Kargo linkinden durum kontrolü yapabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir